DOTTO EĞİTİM

Üniversitelerin tüm Yönetim Bilişim Sisteminleri'ne hizmet veren Dotto;

Akademik ve İdari Birimler'in ihtiyaçları doğrultusunda internet sayfalarını tasarlayıp, sayfa yapısına uygun olarak hizmet birimleri tarafından tüm site içeriklerinin, tek bir portal üzerinden yönetiminin yapılabileceği, bilgilerin farklı platformlarda paylaşılabileceği projeler hazırlamaktadır.

Bununla birlikte Dotto; üniversitelerin Öğrenim Yönetim Sistemleri'ni (LMS - Learning Management System) organize ederek öğrenciler ile öğretmenler arasında kağıtsız bir ortamda eğitim ve anlık iletişim imkanı sunan platformlar hazırlamaktadır. Bu sayede öğretmenlerin; devamsızlık durumu takibi, materyal paylaşma, ödev verme, sınav yapma, sene sonu puan durumunu öğrenci işlerine aktarma imkanı bulabilecekleri bir sistem oluşturulmaktadır.

Bu zamanda kadar Şehir Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İpek Üniversitesi,Doğu Akdeniz Üniversitesi başta olmak üzere birçok üniversitenin öğrenci, öğretmen, kurs, dersler gibi bilgilerini senkronize eden Dotto; Eğitim Yazılım Hizmeti ile birlikte aynı zamanda üniversitelerin bütün sitelerinin alt yapısını ve içerik yönetimini mümkün kılmaktadır.